Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bývalý slovenský rozhodčí přiznal, že bral úplatky

23. 11. 2006

Bývalý slovenský rozhodčí přiznal, že bral úplatky

Fotbalový rozhodčí

Ilustrační foto


Na Slovensku propukl skandál s podplácením rozhodčích na fotbalových utkáních. Bývalý fotbalový rozhodčí Marián Diňa (35) z východoslovenského města Snina otevřeně přiznal, že bral úplatky.

23.11. 2006 12:49

"Když jsem začínal, starší rozhodčí mně rychle naučili jak v tom mám chodit. Když přišli funkcionáři za mnou, že něco potřebují, tak jsem podle toho pískal. Bylo to blbý především v zápasech žáků. Děti jsem litoval, ale dělal jsme to," přiznává bývalý rozhodčí v deníku Nový čas.

Diňa pískal hlavně čtvrtou a pátou ligu a přiznává, že byly utkání, kde odpískal vymyšlený pokutový kop v poslední minutě. "Dělal jsem to kvůli penězům," přiznává. Podle Diňi v pondělí zveřejnily Východoslovenské noviny jména delegovaných na jednotlivá utkání a v úterý už začali funkcionáři klubů zvonit v bytech rozhodčích.

Šéf slovenského fotbalového svazu František Laurinec prohlásil, že svaz se od korupce distancuje a pokud se korupce dokáže, je připravený zasáhnout. Generální prokurátor Dobroslav Trnka vydal pokyn, aby se korupcí zabývaly příslušné orgány.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář